Z rokovania Valného zhromaždenia FKI

V piatok 16.marca 2012 sa v priestoroch refektára Milosrdných bratov v Bratislave uskutočnilo jarné rokovanie Valného zhromaždenia Fóra kresťanských inštitúcií. Rokovanie svojou účasťou poctil aj vladyka Peter Rusnák, bratislavský gréckokatolícky eparcha, ktorý je predsedom Rady KBS pre laické a apoštolské hnutia. Valné  zhromaždenie FKI zhodnotilo činnosť predsedníctva, hospodárenie a verejné podujatia, ktoré sa uskutočnili od novembrového rokovania. Zaoberalo sa aj plánovanými akciami. Jednou z nosných akcií je iniciatíva „Nedeľa nedeľou“. V najbližšej dobe pripravuje FKI spomienku na Bratislavský veľký piatok. Po nej bude nasledovať svätá omša v Katedrále sv. Martina, ktorú bude celebrovať Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup – metropolita. Po sv. omši sa uskutoční  Pochod za život k Pamätníku nenarodených pri Modrom kostolíku.

Veľmi milou akciou bude aj Deň rodiny v máji, ktorým chce FKI zviditeľniť dôležitosť hodnôt rodiny a pripraviť pre rodiny a ich členov zaujímavú verejnú oslavu Medzinárodného dňa rodiny.  Začiatkom februára sa uskutočnil 3. ročník púte predstaviteľov laických hnutí a združení k hrobu sv. Cyrila v Ríme. Pútnici sa mali možnosť stretnúť sa s viacerými osobnosťami pôsobiacimi vo „Večnom meste“, Vatikáne a v štruktúrach Rímskej kúrie. Navštívili viaceré baziliky a kostoly, hroby svätých, slovenské veľvyslanectvo v Taliansku a pri Svätej stolici, Vatikánsky rozhlas, uctili si pamiatku vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda, zúčastnili sa na generálnej audiencii i tradičnom nedeľnom príhovore Svätého Otca pred modlitbou Anjel Pána. O rok FKI pripravuje 4. ročník tejto bohumilej akcie. Rokovanie Valného zhromaždenia FKI, na ktorom SKAS Istropolitan reprezentoval senior Nikefor, bolo zakončené sv. omšou, ktorú koncelebroval vladyka Peter Rusnák.

Nikefor X

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Deprecated: Non-static method zrx_captcha::draw_form() should not be called statically in /data/d/4/d464d0a1-3cb5-4834-ac03-58b91f809dc7/stradiware.sk/sub/istropolitan/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
Security Code: