O nás

Kto sme

Slovenský katolícky akademický spolok ISTROPOLITAN bol založený v roku 1993 v Bratislave na podobných ideových zásadách, aké vyznávajú katolícke akademické spolky v Rakúsku a v Nemecku.

Hlásime sa tiež k odkazu slovenského študentského hnutia z prvej polovice 20. storočia – predovšetkým k spolkom združeným v Ústredí slovenského katolíckeho študentstva a k duchu katolíckeho vysokoškolského internátu Svoradov.

Našimi štyrmi základnými princípmi sú: RELIGIO, PATRIA, SCIENTIA a AMICITIA..

architecture, hamburg, building-8571559.jpg
st martens cathedral, cathedral, ypres-7977933.jpg
straubing, city tower, city-8669507.jpg

Naše poslanie

Misia
Našou misiou je organizovať a prepájať katolíckych študentov, aby mohli spolupracovať na budovaní evanjeliových diel a rozvoji kresťanskej kultúry.

Whether it is a reassuring conversation, financial help, education, professional training, or simply the assurance that they are not alone, we will make sure that everyone gets support that meets them where they’re at as quickly as possible.

Vízia
Budujeme spolok, ktorý je otvorený pre katolíckych študentov, ktorí majú záujem odborne, duchovne rásť a budovať vzájomné priateľstvá.

Our entire team wants to see a world where every youngster struggling in any way feels able to reach out and has people who’ll help them with education, jobs, and more. We want to spread out in every region so we’ll be reachable to all.

Partneri a podporovatelia

Our numbers
that speak

We have numbers that push us to give in our best and make sure that we break our own records. We are happy to be growing and helping more day by day.

1,000K+

Members Worldwide

$300M+

Funds Raised

950,000+

Children Helped

50,000T

Food Provided

PODPORA

Podporte nás a pomôžte zmeniť svet k lepšiemu!