Trek v Nepále a iné dobrodružstvá

Cestovateľ, fotograf (Guinessova kniha rekordov za najväčšiu fotku), reklamný mág, manažér, obyčajný človek a zároveň nezávislá osobnosť, no hlavne priateľ Albert Otruba v/o Vzor je známy svojimi zaujímavými mnohodňovými tripmi s batohom na chrbte. Prešiel napr. celú púť sv. Jakuba do Santiaga de Compostela, okolo Bajkalu, Švédsko za polárnym kruhom… Tento rok sa s troma babami vybral do Nepálu. Svoje zážitky a množstvo pekných fotiek si nenechal iba pre seba a prišiel sa s nami o svoje dobrodružstvá podeliť.

Štvorica prešla trek okolo Annapurny. Keďže pred pár rokmi fotky z tejto istej trasy na Istropolitane prezentovali cestovatelia Tóthovci, bolo zaujímavé porovnať, ako sa krajina nebotyčných končiarov zmenila. Hoci nie dramaticky, ale je to kus civilizovanejšie. Stavajú sa cesty (bager v ohromnej výške – ako sa tam dostal?), ľudí prichádza stále viac a turizmus je nezanedbateľným spôsobom obživy pre čoraz väčší počet domorodcov. Mustang už zďaleka nie je taký od sveta odrezaný, ako ešte pred desaťročím. Staromilci a Barabáš možno banujú, že čaro izolácie sa stráca, no žijeme v 21. storočí a preto či chceme alebo nie, niektoré veci sa proste menia. Či je to OK alebo nie, nerozsúdim. No krajina a jej hory ostávajú úchvatné. 

Diky Albert za príjemný večierok! 

BTW., RIP Maurice Herzog

Plepo

Foto: Albert Otruba

3 názory na “Trek v Nepále a iné dobrodružstvá”

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Deprecated: Non-static method zrx_captcha::draw_form() should not be called statically in /data/d/4/d464d0a1-3cb5-4834-ac03-58b91f809dc7/stradiware.sk/sub/istropolitan/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
Security Code: