O ekonómii s Martinom Bartom

Martin Barto (1958) sa ako viceguvernér NBS (dnes táto ani guvernérska stolička obsadené roky nie sú) mohol z najvyššej budovy Slovenska kukať na svoju alma mater ChTF STU z výšky cez ulicu. Ostal so školou v kontakte. Pomedzi to prešiel SIS, bankami, zdravotnou poisťovňou, NBS a NOVA. Jeho rozprávanie o ekonomike, zvlášť slovenskej zasadenej do rámca eurozóny, je podnetné. Na to, aby sme boli ako krajina AAA, nám pri všetkom úsilí bude treba 8. r. Čiže zabudnime pri zlej Fici.

To však vieme.

Je zaujímavé, že Ing. chemik je top SK ekonomický expert. Jeho prehľad je povšimnutiahodný. Ako mohol v rámci KDH v „súboji“ o ekonomického šéfa prehrať s Marcinčinom, sme sa nebavili.

A zazneli aj tieto okruhy problémov, o.i.:

Jána Čarnogurského za prezidenta Lipšicova (nie Mojsejovej) partaj asi nepodporí (trápne, pozn. P).

Veľkú vinu za „neprogres“ krajiny dáva Barto na plecia mäkkej Moravčíkovej vláde, ktorá mala veľkú historickú šancu pohnať krajinu vpred a nevyužila ju.

NBS je dnes aj so svojimi 900 ľuďmi vraj v smutnom stave bez vedenia.

Podarilo sa mu odvrátiť katastrofu vo VZP. Teraz pracuje pre TB a tak trochu Rusko.

Predpovedá 10 zlých rokov. Viac ako 7 Jozefových. Optimista?

Ing. Martin Barto CSc. je slobodný, bezdetný.

Plepo

BTW, prišiel aj skvelý Zsolty Gál a priniesol svoju konečne vydanú knihuThe 2007-2009 Financial Crisis – What Went Wrong and What Went Different?” Stojí za prečítanie!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Deprecated: Non-static method zrx_captcha::draw_form() should not be called statically in /data/d/4/d464d0a1-3cb5-4834-ac03-58b91f809dc7/stradiware.sk/sub/istropolitan/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
Security Code: