Milan Nič a Divoký Balkán

V príjemných znovuobjavených priestoroch vinárne Spirit of wine na Obchodnej sme kus prebrali Balkán. S chlapíkom, ktorý ho trošku pozná, pretože tam dlhodobo pôsobil – Milanom Ničom z Pontisu. Stretlo sa nás cca 15.

Milan Nič dal v dňoch Nežnej spolu s Kubíkom „dolu“ boľševika Mináča (toho, ktorého pamätnú dosku s vervou odhaľoval boľševik Paška). Na Balkáne Nič pôsobil pri terajšom ministrovi Lajčákovi. Predstavil nám pár svojich téz (pripravených na papierikoch a lá ťaháky na VŠ). Bosna sa nesmie rozdeliť na etnické časti, uznať Kosovo? (lebo nemáme ako krajina odargumentovaný zmysluplný dôvod na to, prečo nie), Chorvátsko asi podporiť do EÚ (a vôbec debata o rozširovaní Únie), prosrbská politika (ktorú údajne SR preferuje) musí byť vyváženejšia, etnické hranice sú anachronizmom, ako sa má k Balkánu stavať EÚ člen Slovensko s mnohými podobnými problémami… Milan Nič porozprával svoje skúsenosti s balkánskym naturelom, dodržiavaním a prekrúcaním slova, kultúrou či jedlom a podložil to fundovaným historickým exkurzom. Vlastne sme prednedávnom boli s veľkou časťou tohoto regiónu spoluobčania. Balkán však ostáva výbušným, ešte pred 11 rokmi sa tam regulérne bojovalo. Skúsenosť, ktorú naša Stredná Európa nemá od 1945.

Príjemný večierok.

Plepo

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Deprecated: Non-static method zrx_captcha::draw_form() should not be called statically in /data/d/4/d464d0a1-3cb5-4834-ac03-58b91f809dc7/stradiware.sk/sub/istropolitan/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
Security Code: