Istropolitan Cup 2007 – II. ročník futbalového turnaja

17. februára 2007 – Svoradov 
Po roku sa spolku Istropolitan opäť podarilo zorganizovať na Svoradove príjemný futbalový turnaj. Tak ako aj minulý rok sa na ňom zúčastnilo 5 kvalitných mužstiev. Počet aktívnych hráčov bol o niečo vyšší ako vlani, čo sa prejavilo mohutnejším povzbudzovaním. Hralo sa dva krát 7 minút každý s každým traja na troch, takže nasadenie bolo dramatickejšie. K výraznejším zraneniam, ak nerátame nejaké vyvrtnuté členky, krvavé kolená a vykĺbené ramená (kráľ strelcov) nedošlo. Po základnej časti sa hralo finále a súboj o 3. miesto. Víťazom 2. ročníka sa stalo skúsené, zrelé mužstvo Old boys, ktoré vycvičilo svojim futbalovým umením aj oveľa mladšie ročníky.
 Ako člen opäť posledného mužstva, tentokrát pod menom Pressburger Fats, musím zhodnotiť turnaj aj zo strany porazených. Napriek tomu, že náš tím tvorilo až 7 hráčov, ktorí sa (nie vždy efektívne) striedali, naša fyzická dispozícia nebola po viacerých zraneniach a chorobách (zlomeniny, operácie, straty imunity, nie ideálny životný štýl…) úplne v poriadku. Naopak, technika a futbalový kumšt pod Fiftovou kapitánskou taktovkou bol v našich kráciách badateľný, čoho dôkazom je pekný počet strelených gólov a jedna remíza. Mužstvo vychádzalo zo zabezpečenej obrany, spoliehalo sa na rýchle brejky a bolo dôrazné v streľbe. Oceniť výkon posledného mužstva turnaja treba aj preto, že pravidlá fair play uplatňovalo až prehnane, čo sa však nestretlo ani s pochopením všetkých členov mužstva (vlastné neuznanie gólu, ktorý sme dosiahli odrazením od steny, aj keď to pred začiatkom nebolo povedané. Jeden gól delil partiu od bojov o 3. miesto). Dá sa teda povedať, že morálne víťazstvo ostalo opäť u posledných. A aby toho nebolo málo, po oficiálnom ukončení a odovzdaní famóznych cien a diplomov sa družstvo Pressburger Fats rozdelilo a medzi sebou bojovalo o najposlednejšieho z posledných. Už jemne povzbudené pivom, oficiálnym nápojom turnaja, sa samotní aktéri veselo zabávali na vlastnom futbalovom „umení“.Fajn sobotné popoludnie v spoločnosti priateľov na Svoradove – nešporáku.

Plepo

Druhá februárová sobota sa na Svoradove niesla v znamení športu. Konal sa tu už v poradí II. ročník futbalového turnaja Istropolitan. Aj keď bol s pomedzi 25 hráčov a piatich tímov papierovým favoritom minuloročný víťaz turnaja tím Arikovi Anjeli, hneď po prvom výkope bolo jasné, že adeptov na víťazstvo bude viacero.  

Zápasy v základnej skupine sa vyznačovali obrovským nasadením, neúprosnými súbojmi a odhodlaním tímov strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najúspešnejšími sa nakoniec stali tímy Old Boys a Legionári, ktoré postúpili do finále. Boj o prvé miesto nakoniec vcelku s prehľadom vyhral tím Old Boys (výsledky turnaja nižšie) a stal sa tak zaslúžene víťazom II. ročníku Istropolitan Cupu 2007. Popri výbornej atmosfére možno II. ročníku turnaja vytknúť jedine jeho diétnejší charakter, mám na mysli najmä guláš a pivko, ktoré sa tohto roku nepodávali. Mnohým nám tento druh dovoleného dopingu chýbal, aj keď treba uznať, že hráči tímu Pressburger Fats počas prestávok dopĺňať tekutiny stíhali. 

Potešiteľné je, že futbalový turnaj Istropolitan Cup sa stáva stále prestížnejšou záležitosťou a už teraz sa môžeme tešiť na ďalší ročník turnaja. 

Výsledky turnaja

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Deprecated: Non-static method zrx_captcha::draw_form() should not be called statically in /data/d/4/d464d0a1-3cb5-4834-ac03-58b91f809dc7/stradiware.sk/sub/istropolitan/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
Security Code: