Trek v Nepále a iné dobrodružstvá

Cestovateľ, fotograf (Guinessova kniha rekordov za najväčšiu fotku), reklamný mág, manažér, obyčajný človek a zároveň nezávislá osobnosť, no hlavne priateľ Albert Otruba v/o Vzor je známy svojimi zaujímavými mnohodňovými tripmi s batohom na chrbte. Prešiel napr. celú púť sv. Jakuba do Santiaga de Compostela, okolo Bajkalu, Švédsko za polárnym kruhom… Tento rok sa s troma babami vybral do Nepálu. Svoje zážitky a množstvo pekných fotiek si nenechal iba pre seba a prišiel sa s nami o svoje dobrodružstvá podeliť.

Štvorica prešla trek okolo Annapurny. Keďže pred pár rokmi fotky z tejto istej trasy na Istropolitane prezentovali cestovatelia Tóthovci, bolo zaujímavé porovnať, ako sa krajina nebotyčných končiarov zmenila. Hoci nie dramaticky, ale je to kus civilizovanejšie. Stavajú sa cesty (bager v ohromnej výške – ako sa tam dostal?), ľudí prichádza stále viac a turizmus je nezanedbateľným spôsobom obživy pre čoraz väčší počet domorodcov. Mustang už zďaleka nie je taký od sveta odrezaný, ako ešte pred desaťročím. Staromilci a Barabáš možno banujú, že čaro izolácie sa stráca, no žijeme v 21. storočí a preto či chceme alebo nie, niektoré veci sa proste menia. Či je to OK alebo nie, nerozsúdim. No krajina a jej hory ostávajú úchvatné. 

Diky Albert za príjemný večierok! 

BTW., RIP Maurice Herzog

Plepo

Foto: Albert Otruba

(Visited 226 times, 1 visits today)

Stalo sa...

20. 1. 1928

Vláda Československej republiky schválila 'Modus vivendi', dohodu medzi ČSR a Svätou stolicou, ktorou sa zakončilo trojročné obdobie napätia medzi Cirkvou a štátom.

20. 1. 1939

Prezident republiky Dr. Hácha na návrh Slovenského snemu vymenoval tretiu vládu Slovenskej krajiny. Jej predsedom bol opäť Dr. Jozef Tiso, ktorý zastával aj funkciu ministra vnútra. Ďalšími členmi tretej slovenskej autonómnej vlády boli: minister školstva Jozef Sivák, minister hospodárstva Dr. Mikuláš Pružinský, minister financií Pavol Teplanský, minister dopravy Dr. Ferdinand Durčanský a minister spravodlivosti Dr. Miloš Vančo. V tejto vláde zo šiestich ministrov dvaja (30 %) neboli členmi HSĽS.

Prihlásenie


Zabudnuté heslo