KDH predalo Svedomie. Veľmi zle.

Za KDH o nových prioritách vlády rokujú Figeľ, Lipšic a Hrušovský. Ukazuje sa, že svoj tromf, zmluvu o výhrade vo svedomí, ktorá  je filozoficky taká dôležitá pre slobodu jednotlivca, ako ho Boh stvoril, prehandlovali. Nebude prijatá rýchlo, napriek takmer žiadnej prekážke (ako strany deklarovali). No postavili si hlavu na nepriechodnosti „dekriminalizácie konope“, čo samo osebe je hlúposť, pretože už iba nápad kriminalizovať rastliny je nenormálny, ale podstatnejšie je to, že za marginálnejší problém svojim NIE obetovali  všeľudskú, alebo všeobecnú (katolícku) Slobodu svedomia a jeho zákonnú ochranu. A to je fatálna chyba. 

O zmluve sa popísalo veľa, vieme o nej samotnej, jej ideovom zmysle pre Človeka, ale aj histórii jej prijímania na Slovensku veľa. Aj keď o téme je stále potrebné diskutovať, pretože predovšetkým liberálna ľavica ju vulgarizuje (ale jej vždy šlo o dôležitosť spoločnosti nad jedincom, a nie naopak, ako v kresťanstve), až to nie je pekné. V r. 2006 sa táto vážna téma stala dôvodom rozpadu doteraz najlepšej vlády. Dnes za ňu vyjednávací tím (upodozrievam predovšetkým Hrušovského) zabojoval tak, že NEBUDE. Lebo kádeháci radšej razantne zatvoria vysokoškoláka do basy za gram konope z babkinej záhrady. To nie je urážka len všetkých slobodomilovných katolíkov (alebo všeobecne), ale aj zdravého rozumu a váženia si hodnôt. Toto ich ešte môže mrzieť.

O zmluve vo svedomí, ale aj o „dekriminalizácii“ (múdrejšie o legalizácii všetkých molekúl) sa na spolkovej pôde budeme baviť počas najbližšieho semestra so zaujímavými diskutérmi.

Pozerajúc sa predovšetkým na ekonomické priority nastupujúcej vlády, môžme byť do budúcna mierni optimisti. Lenže spoločnosť nie je živá len blahobytom „finančným“. Sú hodnoty dôležitejšie. A tu dnes treba podotknúť, že spoza koaličnohandlovacieho múra zahralo KDH falošným tónom.

Plepo

(Vo voľbách 2010 som volil KDH, krúžkoval Lipšica, Procházku, Kosseya a Mikloška)

(Visited 261 times, 1 visits today)

Stalo sa...

20. 1. 1928

Vláda Československej republiky schválila 'Modus vivendi', dohodu medzi ČSR a Svätou stolicou, ktorou sa zakončilo trojročné obdobie napätia medzi Cirkvou a štátom.

20. 1. 1939

Prezident republiky Dr. Hácha na návrh Slovenského snemu vymenoval tretiu vládu Slovenskej krajiny. Jej predsedom bol opäť Dr. Jozef Tiso, ktorý zastával aj funkciu ministra vnútra. Ďalšími členmi tretej slovenskej autonómnej vlády boli: minister školstva Jozef Sivák, minister hospodárstva Dr. Mikuláš Pružinský, minister financií Pavol Teplanský, minister dopravy Dr. Ferdinand Durčanský a minister spravodlivosti Dr. Miloš Vančo. V tejto vláde zo šiestich ministrov dvaja (30 %) neboli členmi HSĽS.

Prihlásenie


Zabudnuté heslo