Opekačka na Peknej ceste

26. mája 2007 – Malé Karpaty

Spolkový program končiaceho sa letného semestra pokračoval v sobotu 26. mája 2007 opekačkou (grilovačkou) v Malých Karpatoch neďaleko Peknej cesty nad Krasňanmi. V príjemnom lesnom prostredí s podporou kvalitného teplého piva od Šima a Medveďovými gastronomickými zázrakmi sa roztrhlo vrece s viacerými zaujímavými debatami.

 

Osviežením priateľského posedenia bola návšteva poľskej dvojice manželov Gniazdowskich, Ničovcov, Albertovej Terezy či partie právnikov. Z plánovaného futbalu síce bohužiaľ nič nebolo (možno nabudúce pri trochu lepšom zvládnutí organizácie), no kvalite príjemného spolkového popoludnia to zas až tak príliš neublížilo. Pripájame aj Konradovu galériu fotiek.

Plepo

(Visited 36 times, 1 visits today)

Stalo sa...

20. 6. 1949

Pápež Pius XII. osobitným dekrétom vyhlásil tzv. 'Katolícku akciu' v Československu za schizmatické hnutie, ktoré si bezprávne prisvojilo názov 'katolícka'. Jej iniciátorov a všetkých kňazov i laikov, ktorí do nej vedome a dobrovoľne vstúpili, vyhlásil za odpadlíkov, postihnutých najťažším cirkevným trestom exkomunikácie (vyobcovaním z Cirkvi), od ktorej ich môže oslobodiť iba Apoštolská stolica. Komunistická vláda nasadila do všetkých biskupských úradov tzv. 'štátnych zmocnencov', ktorí kontrolovali deň i noc všetky pohyby, kontakty a činy biskupov a ich najbližších spolupracovníkov.

Prihlásenie


Zabudnuté heslo