Istropolitan Cup 2007 – II. ročník futbalového turnaja

17. februára 2007 – Svoradov 
Po roku sa spolku Istropolitan opäť podarilo zorganizovať na Svoradove príjemný futbalový turnaj. Tak ako aj minulý rok sa na ňom zúčastnilo 5 kvalitných mužstiev. Počet aktívnych hráčov bol o niečo vyšší ako vlani, čo sa prejavilo mohutnejším povzbudzovaním. Hralo sa dva krát 7 minút každý s každým traja na troch, takže nasadenie bolo dramatickejšie. K výraznejším zraneniam, ak nerátame nejaké vyvrtnuté členky, krvavé kolená a vykĺbené ramená (kráľ strelcov) nedošlo. Po základnej časti sa hralo finále a súboj o 3. miesto. Víťazom 2. ročníka sa stalo skúsené, zrelé mužstvo Old boys, ktoré vycvičilo svojim futbalovým umením aj oveľa mladšie ročníky.
 Ako člen opäť posledného mužstva, tentokrát pod menom Pressburger Fats, musím zhodnotiť turnaj aj zo strany porazených. Napriek tomu, že náš tím tvorilo až 7 hráčov, ktorí sa (nie vždy efektívne) striedali, naša fyzická dispozícia nebola po viacerých zraneniach a chorobách (zlomeniny, operácie, straty imunity, nie ideálny životný štýl…) úplne v poriadku. Naopak, technika a futbalový kumšt pod Fiftovou kapitánskou taktovkou bol v našich kráciách badateľný, čoho dôkazom je pekný počet strelených gólov a jedna remíza. Mužstvo vychádzalo zo zabezpečenej obrany, spoliehalo sa na rýchle brejky a bolo dôrazné v streľbe. Oceniť výkon posledného mužstva turnaja treba aj preto, že pravidlá fair play uplatňovalo až prehnane, čo sa však nestretlo ani s pochopením všetkých členov mužstva (vlastné neuznanie gólu, ktorý sme dosiahli odrazením od steny, aj keď to pred začiatkom nebolo povedané. Jeden gól delil partiu od bojov o 3. miesto). Dá sa teda povedať, že morálne víťazstvo ostalo opäť u posledných. A aby toho nebolo málo, po oficiálnom ukončení a odovzdaní famóznych cien a diplomov sa družstvo Pressburger Fats rozdelilo a medzi sebou bojovalo o najposlednejšieho z posledných. Už jemne povzbudené pivom, oficiálnym nápojom turnaja, sa samotní aktéri veselo zabávali na vlastnom futbalovom „umení“.Fajn sobotné popoludnie v spoločnosti priateľov na Svoradove – nešporáku.

Plepo

Druhá februárová sobota sa na Svoradove niesla v znamení športu. Konal sa tu už v poradí II. ročník futbalového turnaja Istropolitan. Aj keď bol s pomedzi 25 hráčov a piatich tímov papierovým favoritom minuloročný víťaz turnaja tím Arikovi Anjeli, hneď po prvom výkope bolo jasné, že adeptov na víťazstvo bude viacero.  

Zápasy v základnej skupine sa vyznačovali obrovským nasadením, neúprosnými súbojmi a odhodlaním tímov strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najúspešnejšími sa nakoniec stali tímy Old Boys a Legionári, ktoré postúpili do finále. Boj o prvé miesto nakoniec vcelku s prehľadom vyhral tím Old Boys (výsledky turnaja nižšie) a stal sa tak zaslúžene víťazom II. ročníku Istropolitan Cupu 2007. Popri výbornej atmosfére možno II. ročníku turnaja vytknúť jedine jeho diétnejší charakter, mám na mysli najmä guláš a pivko, ktoré sa tohto roku nepodávali. Mnohým nám tento druh dovoleného dopingu chýbal, aj keď treba uznať, že hráči tímu Pressburger Fats počas prestávok dopĺňať tekutiny stíhali. 

Potešiteľné je, že futbalový turnaj Istropolitan Cup sa stáva stále prestížnejšou záležitosťou a už teraz sa môžeme tešiť na ďalší ročník turnaja. 

Výsledky turnaja

(Visited 21 times, 1 visits today)

Stalo sa...

15. 5. 1921

Členovia ľavého krídla Židovskej sociálnodemokratickej strany 'Poale Zion' založili 'Židovskú komunistickú stranu v Československej republike'. Bola to prvá komunistická strana v novom československom štáte.

15. 5. 1945

SNR na svojom prvom zasadaní v Bratislave (v tej istej sieni, kde 14. marca 1939 Slovenský snem odhlasoval samostatnosť Slovenského štátu) vydala 'Ohlas Slovenskej národnej rady českému národu', v ktorom slávnostne vyhlásila, že 'túžba po zachovaní spoločnej domoviny národa českého a slovenského Československej republiky žila u oboch našich národov neprestajne' a že v ČSR, ktorá 'sa bude bezvýhradne opierať politicky, hospodársky, vojensky i kultúrne o víťaznú baštu Slovanstva Sovietsky zväz' (...) 'chcú Slováci v budúcnosti a natrvalo upravovať svoje osudy'.

15. 5. 1948

Štátny súd v Bratislave vyniesol rozsudok nad druhou skupinou obžalovaných z 'protištátneho sprisahania' na Slovensku. J. Kempný bol odsúdený na 6 rokov, M. Bugár na 1 rok, P. Čarnogurský na 18 mesiacov, F. Jurčovič na 7 rokov, L. Obtulovič na 8 rokov, J. Staško na 6 rokov a P. Maxoň na 7 rokov väzenia.

Prihlásenie


Zabudnuté heslo