Zomrel PhX Bajuvarie Johannes Dorrek

24.3.2003 – Viedeň
V utorok 18. marca 2003 prišla z Viedne smutná správa – náhle zomrel filistersenior nášho bratského viedenského spolu Bajuvaria Mag. Johannes Dorrek v/o Schurl.
 

Brat Schurl bol veľkým priateľom a podporovateľom nášho spolku Istropolitan. Poznali sme ho ako pravidelného účastníka mnohých akcií, spomeňme aspoň tie posledné – oslavu 9. výročia založenia či krambambulikneipe. Jeho nadšené rozprávanie o histórii rakúskych spolkov bolo pre každého nezabudnuteľným zážitkom. Pozostalým aj celému spolku Bajuvaria vyjadrujeme úprimnú sústrasť.
Česť jeho pamiatke!

Viac informácií nájdete na stránke spolku Bajuvaria, www.bajuvaria.at.

 Plepo

 
 
   
Pohreb PhX Bajuvarie by mal byt v piatok 28.3. Blizsie informacie poslem mailom. Ako spolok by sme sa mali zucastnit v co najvacsom pocte v spolkovych farbach.
(Visited 36 times, 1 visits today)

Stalo sa...

20. 6. 1949

Pápež Pius XII. osobitným dekrétom vyhlásil tzv. 'Katolícku akciu' v Československu za schizmatické hnutie, ktoré si bezprávne prisvojilo názov 'katolícka'. Jej iniciátorov a všetkých kňazov i laikov, ktorí do nej vedome a dobrovoľne vstúpili, vyhlásil za odpadlíkov, postihnutých najťažším cirkevným trestom exkomunikácie (vyobcovaním z Cirkvi), od ktorej ich môže oslobodiť iba Apoštolská stolica. Komunistická vláda nasadila do všetkých biskupských úradov tzv. 'štátnych zmocnencov', ktorí kontrolovali deň i noc všetky pohyby, kontakty a činy biskupov a ich najbližších spolupracovníkov.

Prihlásenie


Zabudnuté heslo