Zomrel PhX Bajuvarie Johannes Dorrek

24.3.2003 – Viedeň
V utorok 18. marca 2003 prišla z Viedne smutná správa – náhle zomrel filistersenior nášho bratského viedenského spolu Bajuvaria Mag. Johannes Dorrek v/o Schurl.
 

Brat Schurl bol veľkým priateľom a podporovateľom nášho spolku Istropolitan. Poznali sme ho ako pravidelného účastníka mnohých akcií, spomeňme aspoň tie posledné – oslavu 9. výročia založenia či krambambulikneipe. Jeho nadšené rozprávanie o histórii rakúskych spolkov bolo pre každého nezabudnuteľným zážitkom. Pozostalým aj celému spolku Bajuvaria vyjadrujeme úprimnú sústrasť.
Česť jeho pamiatke!

Viac informácií nájdete na stránke spolku Bajuvaria, www.bajuvaria.at.

 Plepo

 
 
   
Pohreb PhX Bajuvarie by mal byt v piatok 28.3. Blizsie informacie poslem mailom. Ako spolok by sme sa mali zucastnit v co najvacsom pocte v spolkovych farbach.
(Visited 36 times, 1 visits today)

Stalo sa...

20. 1. 1928

Vláda Československej republiky schválila 'Modus vivendi', dohodu medzi ČSR a Svätou stolicou, ktorou sa zakončilo trojročné obdobie napätia medzi Cirkvou a štátom.

20. 1. 1939

Prezident republiky Dr. Hácha na návrh Slovenského snemu vymenoval tretiu vládu Slovenskej krajiny. Jej predsedom bol opäť Dr. Jozef Tiso, ktorý zastával aj funkciu ministra vnútra. Ďalšími členmi tretej slovenskej autonómnej vlády boli: minister školstva Jozef Sivák, minister hospodárstva Dr. Mikuláš Pružinský, minister financií Pavol Teplanský, minister dopravy Dr. Ferdinand Durčanský a minister spravodlivosti Dr. Miloš Vančo. V tejto vláde zo šiestich ministrov dvaja (30 %) neboli členmi HSĽS.

Prihlásenie


Zabudnuté heslo