Podporujeme Františka Mikloška v kandidatúre za prezidenta SR

V Istropolitane radíme Františka Mikloška medzi tzv. katolícke legendy. Informácia, že sa znovu rozhodol prijať kandidatúru na post prezidenta republiky, nás potešila. František, pretože mnohým z nás po prvom kontakte navrhol tykanie, je osobnosťou prezidentského formátu, ktorá obstála v dôležitých dejinných zápasoch. Sme presvedčení o tom, že obstojí aj ako prvý muž štátu. František je zároveň aj človekom priateľstva, svojím životom realizuje jeden z princípov, na ktorom stojí Istropolitan – „AMICITIA“, pod ktorým rozumieme bezvýhradné a nesebecké priateľstvo medzi nami na kresťanskom základe. Táto jeho cnosť – schopnosť budovať priateľstvo, stávať mosty, či už medzi ľuďmi alebo národmi – ho predurčuje na pôsobenie v Grasalkovičovom paláci.

František, tešíme sa, že si výzvu osobností verejného života prijal. Veríme vo víťazstvo.

Šaržový kabinet S.k.a.s. ISTROPOLITAN

(Visited 1 times, 1 visits today)

Stalo sa...

22. 10. 1922

V Liptovskom Sv. Mikuláši sa konala vysviacka prvých dvoch slovenských biskupov evanjelickej a.v. cirkvi (J. Janoška a S. Zoch).

22. 10. 1944

Anglický ministerský predseda Winston Churchill po svojom stretnutí s J. Stalinom telegrafoval americkému prezidentovi F. D. Rooseveltovi: 'Strýko Jozef (Stalin) chce, aby Poľsko, Česko - Slovensko a Maďarsko tvorili blok nezávislých protinacistických a proruských štátov, z ktorých prvé dva sa možno spoja.' Osud týchto štátov bol teda jasne spečatený.

Prihlásenie


Zabudnuté heslo