Diskusia s poslancom Drobom o politike a vodke

Poslanec NR SR zvolený za SaS, momentálne člen NOVA Juraj Droba je úspešný muž. Okrem Slovenska študoval v Belgicku a USA. Pracoval ako sprievodca, tlmočník, v PR agentúre či u telekomunikačného operátora. Spolu s Richardom Sulíkom spoluzakladal stanu SaS na kandidátke ktorej sa stal 2 x poslancom parlamentu. V r. 2013 však s Kollárom a ďalšími prešiel k Lipšicovi. Za jeho stranu kandiduje do europarlamentu. Okrem politiky nám priblížil ďalšiu svoju aktivitu – je spolumajiteľom luxusnej slovenskej vodky Double cross, ktorá slávi úspech predovšetkým v USA.

So Sulíkom sa Droba spoznal v r. 1990, keď ho na jednej s prvých ciest za hranice budúci predseda parlamentu zviezol ako stopára. “Ak by Dzurinda vzal Sulíka do SDKÚ a ponúkol mu miesto podpredsedu, SaS by nevznikla“, vraví Droba. Namiesto toho Sulíka Dzurinda “ponížil“. 12 % vo voľbách 2010 pre SaS nečakali ani najväčší optimisti. Po volebnom úspechu strana vhupla rovno do vládnej koalície. Pritom sa nevyvarovala viacerých začiatočníckych chýb. Nakoniec vláda padla. Väčšina médií za to viní SaS, konšpirátori hľadajú zákulisné ťahy Dzurindu a Mikloša. “Ja si to nemyslím, mne sa zdá, že Radičová to vzdala sama“, tvrdí poslanec. SaS v predčasných voľbách 2012 stratila. S percentami vymizla aj nováčikovská eufória. SaS sa rozpadla, skupina okolo Jozefa Kollára sa spojila s odídencom z KDH Lipšicom. Na otázku, ako sa dá pozliepať niečo zmysluplné z konzervatívcov a liberálov, Droba odpovedá, že “okrem niekoľkých morálnoetických otázok sa vo viac než 90 % zhodneme“. Testom tohto projektu po neveľmi úspešných župných voľbách budú eurovoľby 2014. Za NOVAu okrem Drobu kandidujú Kollár, Žitňanská, Barto, Dostál a aj neúnavný František Mikloško. “Musíme získať aspoň jeden mandát“. Uvidíme. Strana, ktorej jedna časť pochoduje s farebnými vlajkami a druhá za život môže kdekomu pripadať dosť bizarne.

Samostatnou kapitolou debaty bol príbeh vodky Double cross, momentálne “najluxusnejšieho slovenského produktu, keď nerátame v BA vyrábaný nemecký VW Touareg“. Vodka sa na 7 x páli v Starej Ľubovni. Šmrnc jej okrem skvelej chuti dodáva atraktívny obal, ktorý ju odlišuje od konkurencie. Postupne dobíja hlavne americký trh. Ročne sa jej predajú státisíce fliaš.

Plepo

Pridať komentár

Security Code:

Stalo sa...

27. 2. 1946

Česko - slovenská a maďarská vláda uzavreli dohodu o výmene maďarského obyvateľstva zo Slovenska za slovenské obyvateľstvo z Maďarska. V rámci tejto dohody sa z Maďarska dobrovoľne prihlásilo asi 70 000 osôb, ktoré sa presťahovali na Slovensko (reslovakizácia), kým do Maďarska bolo vysťahovaných asi 90 000 slovenských občanov maďarskej národnosti.

27. 2. 1948

Utvoril sa nový 'Zbor povereníkov' s absolútnou väčšinou komunistov. Za predsedu bol potvrdený Dr. Gustáv Husák, čo dokazuje jeho kolaborantstvo na protidemokratickom februárovom puči komunistov. Ako jedno z prvých opatrení nového režimu bolo zakázanie vydávania väčšiny katolíckych časopisov na Slovensku. Miestni funkcionári začali svojvoľne prenasledovať kňazov, prepadávať kláštory a iné cirkevné inštitúcie.

Prihlásenie


Zabudnuté heslo

Kategórie