„Katolícky liberál“ Jozef Kollár na spolku

Vo štvrtok 4.4. sme na pôde spolku privítali Jozefa Kollára, poslanca NR SR za SaS, podpredsedu Výboru NR SR pre financie a rozpočet a neúspešného vyzývateľa Richarda Sulíka v boji o post predsedu SaS. V úvode Kollár, ako každý správny Slovák skonštatoval, že nie je praktizujúci katolík, ale „má všetky sviatosti“. Jozef Kollár prišiel do politiky z bankového sektora, kedysi stál pri zrode Národnej banky Slovenska, neskôr pôsobil ako predseda Predstavenstva Ľudovej banky.

Kollár vidí slovenskú pravicu v dezolátnom stave, voliči k nej stratili dôveru po páde Radičovej vlády, za ktorým sú jednak vtedajšie politické hry, lebo „Mikuláš Dzurinda sa potreboval zbaviť Ivety Radičovej i SaS“,  na druhej strane predtým koalícia nevyužila všetky možnosti nájsť kompromis v otázke eurovalu. Pravica sa musí spojiť a dohodnúť do roku 2016, inak nepostaví reálnu alternatívu socialistickému Smeru. Verí, že o chvíľu príde fáza hľadania novej pravice a možno budeme všetci prekvapení, že v roku 2016 už bude v slovenskej pravici udávať tón niekto úplne iný ako súčasní lídri.

Podľa neho si aj predstavitelia ekonomického krídla SMER-u uvedomujú, že slovenská ekonomika sa rúti do priepasti, (napriek tomu zrušili rovnú daň, znížili odvody do II.piliera a urobili zmeny v Zákonníku práce…), ale podľa nich politiku ich strany diktuje ideologické krídlo, čo v neformálnych debatách, „keď zhasli reflektory v štúdiu“ potvrdili.

Za ďalšie obrovské problémy na Slovensku považuje situáciu v justícii a stav vysoké školstva. Tu za 20 rokov od revolúcie neprebehli žiadne zmeny. Slovensko potrebuje reálnu a časovo krátku vymáhateľnosť práva a kvalitných vysokoškolských odborníkov, vzdelaných najmä v technických a  prírodovedných odboroch, lebo len tak nastane zmena v hospodárstve Slovenska, zmena z montážnej dielne na produkciu s vysokou pridanou hodnotou.

V najbližšej dobe sa má Jozef Kollár stretnúť medzi štyrmi očami s Richardom Sulíkom. Jeho politická budúcnosť v SaS bude závisieť od tohto stretnutia.

Kollárovi však určite prajeme „úspešnú politickú budúcnosť“, lebo je to sympatický, pravicový a pracovitý politik. 

Nikefor

(Visited 193 times, 1 visits today)

Stalo sa...

20. 1. 1928

Vláda Československej republiky schválila 'Modus vivendi', dohodu medzi ČSR a Svätou stolicou, ktorou sa zakončilo trojročné obdobie napätia medzi Cirkvou a štátom.

20. 1. 1939

Prezident republiky Dr. Hácha na návrh Slovenského snemu vymenoval tretiu vládu Slovenskej krajiny. Jej predsedom bol opäť Dr. Jozef Tiso, ktorý zastával aj funkciu ministra vnútra. Ďalšími členmi tretej slovenskej autonómnej vlády boli: minister školstva Jozef Sivák, minister hospodárstva Dr. Mikuláš Pružinský, minister financií Pavol Teplanský, minister dopravy Dr. Ferdinand Durčanský a minister spravodlivosti Dr. Miloš Vančo. V tejto vláde zo šiestich ministrov dvaja (30 %) neboli členmi HSĽS.

Prihlásenie


Zabudnuté heslo