Zomrel PhX Bajuvarie Johannes Dorrek

24.3.2003 – Viedeň
V utorok 18. marca 2003 prišla z Viedne smutná správa – náhle zomrel filistersenior nášho bratského viedenského spolu Bajuvaria Mag. Johannes Dorrek v/o Schurl.
 

Brat Schurl bol veľkým priateľom a podporovateľom nášho spolku Istropolitan. Poznali sme ho ako pravidelného účastníka mnohých akcií, spomeňme aspoň tie posledné – oslavu 9. výročia založenia či krambambulikneipe. Jeho nadšené rozprávanie o histórii rakúskych spolkov bolo pre každého nezabudnuteľným zážitkom. Pozostalým aj celému spolku Bajuvaria vyjadrujeme úprimnú sústrasť.
Česť jeho pamiatke!

Viac informácií nájdete na stránke spolku Bajuvaria, www.bajuvaria.at.

 Plepo

 
 
   
Pohreb PhX Bajuvarie by mal byt v piatok 28.3. Blizsie informacie poslem mailom. Ako spolok by sme sa mali zucastnit v co najvacsom pocte v spolkovych farbach.
(Visited 36 times, 1 visits today)

Stalo sa...

24. 9. 1665

Palatín František Vešeléni a arcibiskup Juraj Selepčéni slávnostne položili prvý základný kameň modernej protitureckej pevnosti nazvanej podľa cisára Leopolda I. Leopoldov. Stala sa náhradou za Turkami obsadené Nové Zámky. Pevnosť mala šesťuholníkový hviezdicový pôdorys s mohutnými bastiónmi. Moderná pevnosť však v protitureckých bojoch už nezohrala veľkú rolu, nakoľko po porážke pri Viedni v roku 1683 sa Turci z územia Uhorska začali sťahovať

Prihlásenie


Zabudnuté heslo